Zarábajte na svojom webe peniaze? Existuje teda veľa spôsobov, ako to urobiť. V tomto článku budem diskutovať o všetkých spôsoboch, ktoré som sa naučil od chvíle, keď som zarobil peniaze na svojej webovej stránke.

So súčasným trhom a počtom ľudí, ktorí sú na internete aktívni, nie je prekvapujúce, že toľko ľudí už zarobilo na svojom webe peniaze. Teraz sa možno len čudujete, ako na to. Diskutujem o všetkých spôsoboch, od ľahkých po ťažké a o tom, ako ich môžete implementovať sami, aby ste na svojich webových stránkach zarobili peniaze.


1. Zarábajte so svojím webom prostredníctvom služby Google Adsense
Toto je najjednoduchší spôsob, ako začať zarábať peniaze prostredníctvom svojich webových stránok. Google Adsense je zaujímavý pre každého, kto práve začína svoj web, až po ľudí, ktorí už majú veľa návštevníkov (> 10 000 p / mesiac). Čím viac návštevníkov máte na svojom webe, tým viac sa týmto spôsobom darí. Aj keď to z praktického hľadiska funguje vo všetkých smeroch, pokiaľ sú návštevníci relevantní.

Google Adsense je spôsob umiestňovania reklám na vaše webové stránky od tretích strán. Veľkou výhodou je, že spoločnosť Google vyberie inzerenta za vás. To zaisťuje, že relevantnosť reklamy pre návštevníka je vysoká a že na ňu často kliká (= väčší príjem).

Zarobíte províziu na základe princípu Pay Per Click (PPC). Čím viac ľudí klikne na reklamy, tým viac peňazí zarobíte na svojom webe.

Výnosy na kliknutie sa veľmi líšia. To môže čiastočne závisieť od toho, o čom je váš web. Napríklad, ak vaše webové stránky hovoria o predaji vášho domu, existuje veľká šanca, že spoločnosť Google zobrazí reklamy realitných agentov a zaplatia veľa peňazí za kliknutie.

Ak však váš web obsahuje recepty, spoločnosť Google pravdepodobne zobrazuje reklamy z kuchárskych kníh a tieto kliknutia sa oplatia oveľa menej.

Preto je dôležité byť realistickí v tom, čo vám Google Adsense môže priniesť. Preto tu uvádzame príklad výpočtu, v ktorom môžete rôzne premenné odhadnúť sami.

Predstavte si, že ste za mesiac navštívili 10 000 návštevníkov. Priemerná miera prekliknutia, ktorá predstavuje počet ľudí, ktorí kliknú na reklamu, je 2%. Z tohto počtu návštevníkov webových stránok 200 klikne na vašu reklamu. Vypočítané s priemerným výnosom za kliknutie, v danom mesiaci ste zarobili 40 eur.

Ospravedlňujeme sa, ak vás s tým sklamem, nebude vás to zbohatnúť, ale je to jednoduché.

S Google Adsense môže takmer každý zarobiť peniaze na svojich webových stránkach. Našťastie to nemusí byť vaša jediná forma príjmu, existuje samozrejme viac a lepšie platených spôsobov, takže neváhajte a pokračujte ďalším krokom.

Priemerná miera prekliknutia (MP): 2%

Priemerná platba za kliknutie (PPC): 0,20 €


2. Affiliate marketing na zarobenie peňazí z vášho webu
Je to tiež celkom jednoduchý spôsob, ako zarobiť peniaze na svojich webových stránkach. Ale týmto spôsobom získate viac. Pri affiliate marketingu nedostanete zaplatené zakaždým, keď niekto klikne na vaše reklamy, ale zakaždým, keď niekto niečo kúpi (platba za predaj).

Na svoju webovú stránku umiestňujete odkazy alebo reklamy na príslušné produkty alebo služby prostredníctvom pridruženej siete.

Potom návštevník vášho webu klikne na jeden z odkazov alebo reklám a produkt zakúpi. Predajca vidí, že tento produkt odporúčate vy a ponúka vám za to províziu.

Tieto provízie môžu byť veľmi vysoké (až 50% z predajnej ceny), a tak môžete na svojom webe zarobiť veľa peňazí.

Ak chcete začať s affiliate marketingom, stačí sa pripojiť k jednému z mnohých pridružených programov. V skutočnosti má každá veľká online spoločnosť pridružený program, ku ktorému sa môžete pripojiť.

Najdôležitejšia vec je, že si vyberiete ten, ktorý zodpovedá téme vášho webu. Relevantné odkazy zvyšujú konverziu, a teda aj váš príjem.

Ja sám zarábam stovky eur mesačne prostredníctvom affiliate marketingu na mojich webových stránkach. Primárne používam TradeTracker a Paypro ako pridružených partnerov, ale som aktívny aj v niekoľkých ďalších sieťach. Čo sa mi páči na affiliate marketing je, že je to pasívny príjem.

Aj keď na mojich webových stránkach nič neuverejnímujem, návštevníci prichádzajú stále a klikajú na odkazy. Takže zarábam peniaze, zatiaľ čo v tom čase nemusím robiť nič.

Affiliate marketing je spôsob, ako zarobiť peniaze na svojom webe, ak si to chcete nechať jednoduchý. Používam ho hlavne na budovanie pasívneho príjmu na strane. Všimol som si, že veľa ľudí okolo mňa má problémy s implementáciou affiliate marketingu na svojej vlastnej webovej stránke. Len náhodne umiestnenie vľavo má malý účinok. To si vyžaduje len úsilie, ale zatiaľ nič neprináša.

Uistite sa teda, že rozumiete a aplikujete všetky informácie a výklady. Ja sám teraz zarábam viac ako 1 500 eur mesačne prostredníctvom affiliate marketingu, ale to sa nestalo automaticky. Mnoho pokusov a omylov zvlášť.


3. Umiestnite reklamy na svoj web, aby ste zarobili peniaze
Samozrejme môžete tiež dostať len zaplatené za reklamu na svojom webe. Je to možné napríklad vtedy, keď existujú spoločnosti, ktoré sú tak blízko vašej cieľovej skupine, že by chceli inzerovať na vašom webe.

V závislosti od počtu návštevníkov vašich webových stránok vám to môže ušetriť veľa peňazí. Najmä vtedy, keď môžete uzavrieť dohodu, v ktorej vám spoločnosť platí mesačne. Návštevníci napokon stále prichádzajú na vašu webovú stránku, a preto sa reklama bude stále a znova zobrazovať.

Ako však nájdete spoločnosti, ktoré chcú inzerovať na vašom webe? V prvom rade je dobré umiestniť na svoj web stránku, na ktorej dáte inzerentom vedieť, že môžu inzerovať s vami.

Ak máte dobre navštevovanú webovú stránku, pravdepodobne už máte svojich prvých inzerentov. Ďalším spôsobom je kontaktovať sami seba najrelevantnejšie spoločnosti. Jednoducho im pošlete e-mail, dajte nám vedieť, kto je vaša cieľová skupina a koľko ľudí navštívi váš web každý mesiac.

Väčšina spoločností vždy hľadá spôsoby, ako propagovať svoju značku. Tipom je hľadať najmä spoločnosti, ktoré sa nachádzajú na špecializovaných trhoch. Tam je väčšia pravdepodobnosť úspechu, pretože cieľová skupina je potom definovaná.

Často je ťažké určiť, čo môžete na svojej webovej stránke požiadať o reklamu. Priemerne by som odhadoval 100 EUR mesačne na 10 000 návštevníkov na inzerenta. Závisí to však aj od percentuálneho podielu návštevníkov, ktorí kliknú na banner alebo reklamu. Aby ste vedeli, že budete musieť ponoriť do služby Google Analytics, všetky štatistiky sú predsa len k dispozícii.


4. Zarábajte na svojom webe povolením reklám
Ak je vaša webová stránka hlavne blog, môže byť zaujímavé povoliť reklamy. Čo znamená; sponzorovaný blogový príspevok.

Je možné, že ich napíšete sami, ale aj to, že ich spoločnosť kompletne dodáva. Je to najznámejší spôsob zarobenia peňazí pomocou webovej stránky, najmä medzi blogermi.

Reklama nie je nič iné ako blogový príspevok, v ktorom sa názov spoločnosti objaví raz alebo niekoľkokrát. Zoberme si napríklad spoločnosť, ktorá vyrába webové stránky, ktoré chcú uverejniť článok o „získaní väčšieho počtu návštevníkov na svojom webe“ na webovej stránke s veľkým počtom návštevníkov.

V prípade advertoriálov je samozrejme tiež veľmi dôležité, aby vaša cieľová skupina bola rovnaká ako v advertoriali, inak je odsúdená na neúspech v predstihu.

Advertorial poskytuje spoločnosti viac uznania mena. Týmto spôsobom môže spoločnosť ukázať svoje skúsenosti aj potenciálnym zákazníkom. Je to často prvý krok v marketingovom zúžení spoločností.

Pri reklamách môžete požiadať o to isté ako o reklamách. Ak sami napíšete inzerát, táto suma je samozrejme vyššia. Ako copywriter účtujete približne 75 eur za hodinu.

Hľadanie spoločností pre reklamu funguje rovnako ako pri hľadaní inzerentov. Príslušným spoločnostiam môžete poslať e-mailom, ak chcú na vašom webe inzerciu a na svoju webovú stránku môžete uviesť „spoluprácu“, ktorá obsahuje vašu ponuku.


5. Zarábajte pomocou firemných záznamov na svojich webových stránkach
Je to takmer rovnaká stratégia ako inzerenti, ale mierne odlišná. V nastavení firemných záznamov necháte spoločnosti zverejňovať firemné záznamy na vašom webe.

Povedzme, že máte webovú stránku o manželstve. Potom môžete požiadať všetky druhy spoločností (svadobní fotografi, pekári na torty, svadobné šaty), či sa chcú na vašom webe spomenúť. Za to požiadate o mesačný poplatok.

Obzvlášť, keď to riešite veľkým spôsobom a na svojej webovej stránke spomínate veľa spoločností, môže to generovať obrovský mesačný príjem. Tieto spoločnosti zvyčajne nájdete e-mailom. Ak už však máte na svojich webových stránkach nejaké firemné zápisy, automaticky sa vám zobrazia žiadosti. Koniec koncov, spoločnosti sa často pozerajú na to, kde je uvedený konkurent.

Dôvod, pre ktorý spoločnosť získa záznam na vašom webe, môže byť spôsobený návštevníkmi, ktorí prichádzajú na svoj vlastný web.

To má tiež veľkú výhodu v tom, že webová stránka spoločnosti sa v službách Google umiestni na vyššej pozícii, vďaka čomu získajú viac organických návštevníkov (prostredníctvom vyhľadávania Google).


6. Zarábajte s vlastným produktom alebo službou
Pre tých, ktorí chcú na webe zarobiť skutočné peniaze, je najlepšie predať vlastný produkt. Váš web je potom skôr internetovým obchodom. Vytvorenie vlastného produktu nemusí byť také zložité, ako si myslíte.

Produkt môže tiež byť jednoducho elektronickou knihou. Alebo môžete začať s vlastným video kurzom. Tieto druhy online produktov sa dajú relatívne ľahko vyrobiť a ak už máte na svojich webových stránkach veľa návštevníkov, môžete ich predávať veľmi dobre.

Veľkou výhodou predaja vlastného produktu namiesto niekoho iného je to, že nezávisíte od niekoho iného. Tiež nemusíte zdieľať výnosy, a preto zarábate viac. Dostatok dôvodov, prečo začať s vlastným produktom (alebo službou) a predávať ho prostredníctvom svojich webových stránok.


7. Zarobte si peniaze predajom svojich webových stránok
Na svojej webovej stránke môžete samozrejme zarobiť peniaze aj predajom webovej stránky. Sama v tom veľa nevidím. Pokiaľ váš web nebude mať stovky tisíc návštevníkov, za to nebudete mať toľko.

Závisí to od toho, v ktorom odvetví ste a ako sa web už darí. Potom je otázkou, či to vidí iná strana a či má nápad zarobiť peniaze na vašom webe.

Jedinou otázkou potom je, prečo by ste ju predali a nielen si zarobili peniaze sami. S uvedenými metódami by ste určite mali uspieť!